סיגריה אלקטרונית האלטרנטיבה האידיאלית

הסיגריות, כפי שכולם יודעים, מזיקות לבריאות שלנו. לכן במרוצת השנים אנשים רבים ברחבי העולם ניסו לפתח תחליפים שונים לסיגריה המוכרת, תחליפים בריאים שדרכם נכניס את הניקוטין לגוף, ללא שום חומרים אחרים שיפגעו בנו.  בין נסיונות אלה בלטו מסטיקי הטבק ומדבקות הניקוטין,  אך אף אחד מהם לא הצליח להתחרות בסיגריה הישנה והמוכרת.

לאחר מאמץ ממושך למצוא תחליף לסיגריות, הומצאה סיגריה אלקטרונית. ממבט מרחוק הסיגריה האלקטרונית נראית כמו סיגריה לכל דבר, אך בניגוד לסיגריה, הסיגריה האלקטרונית עובדת על בסיס אידוי ולא בערה, מה שנותן לה את היתרון המשמעותי על פני הסיגריה הרגילה – והוא השמירה על הבריאות שלנו.

למה סיגריה אלקטרונית?

מכיוון שהתהליך המתקיים בסיגריה האלקטרונית הוא אידוי ולא בערה,  אין צורך לשאוף את כל החומרים הרעילים שאנחנו בדרך כלל שואפים עם הסיגריה הרגילה(זפת וכימיקלים שונים).

היתרון המשמעותי של הסיגריה האלקטרונית זה שנוזל האידוי מורכב אך ורק מטבק וחומרי טעם, בניגוד לסיגריה רגילה שיכולה להכיל עשרות ואף מאות של כימיקלים רעילים ומסרטנים.

ביוני 2014 הקולג' המלכותי הרפואי(בבריטניה) יצא בהצהרה שהוא ממליץ להשתמש בסיגריות האלקטרוניות בתור אלטרנטיבה לסיגריות הרגילות. ארגון זה אף פרסם דו"ח מפורט בנושא באפריל 2016. כמו כן ארגון הבריאות העולמי, האגודה האמריקאית של רופאי בריאות הציבור ומחקרים של אוניברסיטאות וכתבי עט מדעיים רבים קובעים כי האלטרנטיבה הטובה ביותר לסיגריה היא הסיגריה האלקטרונית.

איך זה עובד?

בכל סיגריה אלקטרונית קיים נוזל אידוי. נוזל זה מורכב בעיקרו מן טבק נוזלי וחומרי טעם. הטבק הנוזלי מופיע במספר רחב של מינונים, לכן אם ברצונכם להגמל מעישון, מבלי לוותר על הכיף שבעישון עצמו,  תוכלו להפחית עם כמות הטבק בהדרגה,  בצורה כמעט בלתי מורגשת.

נוזל האידוי נמצא בתוך תא, שאותו תוכלו למלא כל פעם מחדש(או לקנות חד פעמיים). מסביב לתא יש חוט להט, שמטרתו לחמם את נוזל האידוי.  כאן נוצרים האדים הנפלטים אל הפיה שנראים כמו עשן סיגריה.

בסופו של יום

בין אם אתם מעשנים ותיקים או מעשנים חדשים, אם אתם מעשנים קופסא ביום או רק שלושה סיגריות. הסיגריה האלקטרונית היא התחליף שאתם צריכים. במעבר לסיגריה האלקטרונית לא תוותרו על שום חלק מן העישון, חוץ מהמחיר שהוא גובה על הבריאות שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *